Skip to main content
BLOG

Sanal Ev Turları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

By 11 December 2021December 21st, 2021No Comments

Devam eden koronavirüs pandemisi hayatımızın birçok yönünü değiştirdi. Şüphesiz ev alıp satma şeklimizi değiştirdi. Sanal ev turları, pandeminin başlangıcından bu yana çok daha popüler hale geldi ve popülerliklerinin süresiz olarak devam edeceğini düşünüyoruz. Sanal ev turları, potansiyel alıcılara düzen ve akış hakkında durağan fotoğraflarda gösterilemeyecek bir bakış açısı verebilir. Evinizi piyasaya sürmeyi planlıyorsanız, evinizi daha fazla gözün önüne getirmek için sanal bir ev turu kullanma hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulmak için aşağıya bakın.

Sanal ev turunuzu çekecek birini planlamadan önce, sahneyi hazırlamak çok önemlidir. Potansiyel alıcıların dikkatinin dağılmasını önlemek için aile fotoğrafları, koleksiyonlar, hobi eşyaları ve kişisel hijyen eşyaları gibi tüm kişisel hatıraları kaldırmalısınız. Amacınız, potansiyel alıcıların alanı kendilerine aitmiş gibi görselleştirmelerine yardımcı olmaktır. Sanal ev turları 360 derecelik bir görünüm sağlar, bu da dağınıklığın fotoğraflardaki gibi odanın bir köşesinde gizlenemeyeceği anlamına gelir, bu nedenle tüm dağınıklık ortadan kalkar. Dağınıklık ayrıca odaların daha küçük görünmesini sağlar ve alıcıları alanın güzelliğini görmekten alıkoyar. Yalnızca temel bilgilere kadar düzenleyerek evinizin daha belirgin ve daha çekici görünmesini sağlayın. Mükemmel miktarda mobilya ve sergilenen eşya, izleyicilere, çok fazla yaşanmış bir görünüm yaratmadan belirli nesnelerin alana nasıl sığabileceğini anlamalarını sağlayacaktır.
Ön kapıdan başlayarak, sanal turunuzu tam olarak evde nasıl hareket edeceğinizi oluşturun. Bu, ilk izlenimin iyi olduğundan emin olma şansınız olduğundan, fren çekiciliğinizi artırmanız gerektiği anlamına gelir. Tur evde ilerlerken, izleyiciler için her yönü dahil ettiğinizden emin olun. Potansiyel alıcılar hepsini sanal bir ev turunda görmek istiyor. Dolapların, depolama alanlarının ve dolapların içini göstermeye hazır olun. Videodaki her köşeyi ve tırnağı göstermek en iyisidir.
Aydınlatma her şeydir. Perdeleri açın ve doğal ışığın evinizi aydınlatmasına izin verin. Evinizin en iyi göründüğü zamanı belirlemek için günün farklı saatlerinde çekilen görüntüleri karşılaştırın. Ayrıca, rahat bir hava yaratmak için lambaları ve vurgu ışıklarını açarak biraz ek ışık katmanı oluşturabilirsiniz.
Evinizin en iyi özelliklerini vurgulayın. En sevdiğiniz özellikleri veya sizi ilk etapta evinize çeken şeyleri düşünün. Güzel manzara mı, modern mutfak mı, geniş açık alan mı yoksa özel tasarlanmış ebeveyn yatak odası dolabı mı? Her ne ise, muhtemelen potansiyel alıcıların ilgisini çekecektir. Bu yüzden tur sırasında bu alanlara ekstra zaman ve dikkat verin.
Sanal bir ev turu çekmeden önce evinizde alan yanılsaması yaratmak için fazla eşyaları saha dışında saklamak faydalı olabilir. Tüm depolama ihtiyaçlarınız için tamamen çelik, hava koşullarına dayanıklı saklama kapları teslim edebiliriz. Eşyalarınızı saklamanın basit bir yolunu istiyorsanız, 360evturu.com başkasına bakmayın.

Leave a Reply

Close Menu