Skip to main content
BLOG

360 Sanal Tur

By 11 December 2021December 21st, 2021No Comments

360 sanal tur konusunda en doğru adrestesiniz. Proje çekimleri, ev çekimleri. İnternet ortamında sanal tur yapmanıza olanak sağlıyoruz. Uygun maliyetle kaliteli 360 sanal tur hizmeti almanızı sağlıyoruz. 360evturu.com olarak ev, müstakil ev, proje, villa ve benzeri her ortamı sanal tur ile internete taşıyoruz.

3D Sanal Tur Nedir?

3D Sanal Tur olarak da bilinen Matterport teknolojisi, 360° ve 3D çekimler yapabilen cihaz ile mümkün kılınmaktadır. Bu teknoloji bize, 360° fotoğrafların birleştirilmesinden öte olarak içinde gezebileceğimiz 3 boyutlu bir model oluşturur.

3D Sanal Tur Çekimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle, 3D Sanal Tur Çekimi; bilinen örneklerinin aksine 360 turdan farklı, özel bir 3D turdur.

3D Sanal Tur çekiminde cihaz; fotoğrafı sadece 360’a çevirip bırakmıyor; üzerindeki Lazer desinatör ile çektiği yerin karşısında ölçü alıyor ve ölçü aldığı yere pikselleri koyuyor. Yani dijital fotoğraflar her çektiği yere piksel koyarak oluşurken, 3D Sanal Tur Çekiminde kullanılan cihaz, bütün pikselleri aynı yere koymayıp ölçü aldığı yere koyarak bize gerçek bir model oluşturuyor.

Özetlemek gerekirse bu cihaz aslında 3 boyutlu modelleme aracıdır. Biz tur olarak görüyoruz ama aslında çekim sırasında, çektiğimiz yeri modellemiş oluyoruz.

Leave a Reply

Close Menu